Remigiusz jaki, czyli o kim Polacy rozmawiają w przerwie od czytania książek

To nazwisko zna w Polsce każdy. Jeżeli nawet uparcie omijacie witryny księgarni, z pewnością i tak obiło wam się o uszy. Choć zawładnął polską sceną literacką i jest jednym z najbardziej medialnych pisarzy w kraju, wciąż bije od niego aura tajemnicy i niekończącego się sukcesu. Remigiusz mróz (sprawdź cenę i zamów!) – nazwisko, przed którym nie da się uciec, a już na pewno nie można go zapomnieć. 

To właśnie Remigiusz

Zapewne gdyby ktoś powiedział nam sześć lat temu, że stąpa po Ziemi doktor nauk prawnych, który już wkrótce wzniesie się na literackie wyżyny popularności i z nich nie zejdzie do 2022, a nawet dłużej (wszystko przed nami), nie uwierzylibyśmy mu. Kto mógłby mieć tyle szczęścia lub inaczej – kto byłby tak szalenie pracowity? Remigiusz Mróz sukcesywnie powala rzesze czytelników za sprawą swoich błyskotliwych kryminałów i thrillerów (a jakże) prawniczych, tworzy z mechaniczną precyzją i ani trochę nie wstydzi się tego, że jest bezczelnie utalentowany. Powiedzieć, iż jest to najbardziej intrygująca postać polskiego pisarza, to jakby milczeć. Choć nie stroni on zarówno od mediów społecznościowych, jak i udzielania wywiadów, nigdy nie pozostawia wrażenia, jakoby postawił już ostatnią kropkę. Potrafi zaskakiwać od nowa i od nowa. 

Za co to wszystko?

Seria z komisarzem Forstem, Chyłką czy z Gerardem Edligniem to tylko kropla w morzu sukcesu. Znaczenie dwóch ostatnich wymienionych w karierze pisarza podkreśla fakt, iż doczekały się one swoich serialowych ekranizacji. Warto jednak dodać, że serii o tematyce kryminalnej jest znacznie więcej, ale Mróz gustuje również w science-fiction. “Eksopzycja”, “Kasacja”, “Behawiorysta”, “Wotum nieufności”, “Listy zza grobu”, “Echo z otchłani”, i tak dalej… CO więcej, niezależnie od gatunku czy zabawy konwencją, zawsze pozostawia sobie przestrzeń na poruszenie tematów istotnych społecznie, aktualnych i współcześnie nas zajmujących. 

Za co kochamy Remigiusza Mroza?

Bezczelnie utalentowany. Błyskotliwy. Z błyskiem w oku i wrodzoną klasą. Transparentny w słowach i poglądach. To tylko kilka powodów, dla których czytelnicy pokochali Mroza. Przede wszystkim pisarz dostarcza swoim fanom niezapomnianych emocji i angażuje ich bez reszty w swoje historie. Zdobył ich zaufanie, sympatię, jak i nieprzerwaną uwagę, dzięki której ma dla kogo pisać i do kogo wracać z każdą swoją kolejną książka, a domyślamy się, że tych przed nami jeszcze wiele.